NOWY FILM PROMOCYJNY PLOUŁ

FILM PROMOCYJNY O PLOUŁ

PREZENTACJA SZKOŁY - FILMOWE PLOUŁ

O PLOUŁ

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata realizuje swoje zadania i cele pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego jako szkoła publiczna działająca zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty.

W skład kadry nauczycielskiej wchodzi liczne grono wykładowców UŁ, mających wieloletnie doświadczenie w kształceniu na poziomie licealnym.

PLO UŁ kształci i wychowuje ponad 400 uczniów, w 13 oddziałach przygotowujących do podjęcia studiów zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami każdego ucznia. W naszej ofercie edukacyjnej znajdują się 26 osobowe klasy: nauk humanistycznych, nauk społecznych (elementy pracy metodą projektów), nauk ścisłych, nauk przyrodniczych oraz chemii i nauk o życiu (powołana we współpracy z Uniwersytetem Medycznym).

PLO UŁ posiada nowoczesną Multitekę z bogatym księgozbiorem, w tym lektur szkolnych w wersji papierowej oraz elektronicznej (e-booki). To dzieło projektantki po mediolańskiej szkole designu, która stworzyła również wydzieloną przestrzeń wypoczynkową - „antyszkołę”, jako miejsce na odreagowanie stresów, zapewnienie komfortu i relaksu, wspierające kreatywność.

 

 

Wyboru przedmiotów rozszerzonych – w części klas uczeń dokonuje po klasie pierwszej. We wszystkich oddziałach realizujemy poszerzony program z języka angielskiego oraz jako drugi język nowożytny język francuski albo język niemiecki (do wyboru).

Uczniowie naszego Liceum mogą poszczycić się znaczącymi sukcesami, do których zaliczyć należy m. in. tytuły zwycięzców i laureatów olimpiad: matematycznej, polonistycznej, historycznej, wos, filozoficznej, z języka łacińskiego, teologicznej, wiedzy o integracji europejskiej. W ramach popularyzacji matematyki PLOUŁ prowadzi otwarte warsztaty dla gimnazjalistów oraz konkurs „Matematyka moja pasja” dla gimnazjalistów i licealistów.

Partnerska współpraca w ramach Programu Comenius pozwoliła uczniom odwiedzić: Wielką Brytanię, Turcję i Bułgarię, uczniowie przebywali również w Izraelu, Belgii i Stanach Zjednoczonych. W roku bieżącym uczniowie w ramach partnerstwa uczestniczą w wymianie ze szkołami z Hiszpanii, Belgii i Węgier.

PLO UŁ działa w pięknie zrewitalizowanym 100 -letnim budynku pofabrycznym, w którym uczniowie mają do dyspozycji 10 pełnowymiarowych sal lekcyjnych oraz 6 sal do prowadzenia zajęć w grupach, nowoczesną pracownię komputerową, pracownię fizyczno-chemiczną oraz 5 pracowni do nauki języków obcych. W każdej sali lekcyjnej znajduje się tablica interaktywna z komputerem oraz niezbędne nowoczesne pomoce naukowe i dydaktyczne. Szkoła posiada również elektroniczne komunikatory w postaci telebimów wyświetlające ważne informacje z życia szkoły. Nasi uczniowie są stałymi czytelnikami Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, korzystają z Platformy Zdalnego Kształcenia UŁ - Moodle, z bezprzewodowego Internetu na terenie szkoły, w ramach wychowania fizycznego korzystają z basenu i hali sportowej na obiektach AZS-u przy ul. Lumumby 22/26.

PLO UŁ to także niepowtarzalny klimat. O tym najlepiej świadczą zewnętrzne wypowiedzi uczniów:

– Złożyłem tu papiery, ponieważ jest alternatywą dla tradycyjnych liceów – mówi wprost Kajetan. – Kadra pedagogiczna składa się w zdecydowanej większości z wykładowców akademickich, część zajęć prowadzona jest na wydziałach Uniwersytetu Łódzkiego, dzięki temu zapoznajemy się z życiem studenckim, uczestniczymy w ważnych wydarzeniach i korzystamy z zasobów uniwersytetu. Wydaje mi się, że to był dobry wybór i nie żałuję go.

A Kaj dodaje: – Do zainteresowania się PLO UŁ skłoniła mnie jego nietypowość – opowiada. – Na nietypowy klimat szkoły składają się m.in.: małe zintegrowane zespoły uczniowskie, nauczyciele, odlotowe wnętrze budynku, no i brak dzwonków – dzięki czemu w naszym liceum jest inaczej niż w zwyczajnej szkole.