Premiera spektaklu koła teatralnego PLO UŁ – Drama Club

Miejsce wydarzenia: Ul. Kopcińskiego 16/18, 91-232 Łodź
Czas: 26 stycznia 2024 (piątek) 15:30 - 16:30

Zapraszamy na premierę spektaklu koła teatralnego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego – Drama Club! Młodzi aktorzy zaprezentują przedstawienie pt. „Dzieci epoki". Odbędzie się ono 26 stycznia br. o godz. 15 30 w auli Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18.

Zaledwie kilkadziesiąt lat temu świat bardzo różnił się od tego, który znamy dziś. Szare miasta, posępne ulice, mieszkańcy porażeni w letargu nudnej pracy. Wszechobecna propaganda narzucająca pustą rutynę. Jednakże pewnego monotonnego dnia w takiej rzeczywistości pojawia się młoda artystka, można by rzec, marzycielka, o niezwykłej wrażliwości na naturę. Co więcej, rozpoczyna pracę w redakcji prokomunistycznej gazety, „Głos Robotniczy", a tam poznaje ludzi o sprzecznych charakterach – partyjniaka, który głosi zalety komunizmu i partii, charyzmatycznego buntownika, który chce sprzeciwić się wszechobecnej propagandzie i dokonać ryzykownego przewrotu... Czy dziewczyna ulegnie jego wpływom, czy też ugnie się pod presją społeczeństwa?

Na to pytanie odpowie nam właśnie spektakl pt. „Dzieci Epoki" w wykonaniu  tegorocznego składu Drama Clubu w PLO UŁ, a zrobi to z pomocą twórczości polskiej noblistki z pokolenia pryszczatych – Wisławy Szymborskiej.

Reżyseria: Tadeusz Wojtczak, Helena Sej
Scenariusz: Helena Sej razem z zespołem Drama Club
Muzyka: Tadeusz Wojtczak, we współpracy z kołem muzycznym prowadzonym przez Macieja Lewego
Chórzystki: Julia Chodak, Zofia Lorens, Gabriela Janicka, Wiktoria Susmaga, Maria Majda, Anastazja Woźniczka, Anna Czajkowska
Obsada: Marta Baleja, Kazimierz Karpiński, Hanna Niezgoda, Karolina Odyniec, Halszka Plucińska, Natalia Wolska, Leon Zajdel
Wsparcie techniczne i organizacyjne: Przemek Kasprzak
Czas trwania spektaklu: 50 min
Wiek widzów: 12+
Wstęp: bezpłatny, możliwość rezerwacji na stronie.

Materiał: PLO UŁ
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ