Konkurs Krasomówczy „Moja Polska, moi Polacy” – 2023

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczciliśmy Święto Niepodległości Konkursem Krasomówczym „Moja Polska, moi Polacy”, którego pomysłodawczynią jest Pani Profesor Jadwiga Kop. W tym roku obejrzeliśmy 14 wystąpień uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. W jury konkursu zasiadły Panie Profesor: Jadwiga Kop – emerytowana nauczycielka geografii naszej szkoły, Grażyna Bocheńska- nauczycielka j. francuskiego i Anna Tomecka-Mirek- nauczycielka j. polskiego. Członkowie jury z zainteresowaniem obejrzeli wystąpienia uczestników. Tematy były zróżnicowane, ale nietypowo pojawiły się wystąpienia dotyczące zamku w Malborku oraz Konstytucji 3 maja. Wszystkim Mówcom, którzy przygotowali wystąpienia serdecznie gratulujemy a za pomoc uczniom w przygotowaniu wystąpień dziękujemy ich Nauczycielom.