Nasze sukcesy

MATEUSZ PODHALICZ IIa został LAUREATEM XLI OLIMPIADY LITERATURY i JĘZYKA POLSKIEGO. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze oraz jego polonistce, dr MONICE KAŹMIERCZAK.

Miło nam poinformować, iż Dominika Iwańska i Anna Szurek zakwalifikowały się do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej. Gratulujemy naszym koleżankom i ich opiekunowi Marcinowi Kłosowi.

Do III etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikował się Mateusz Podhalicz IIA, który w kolejnych etapach uzyskał odpowiednio:

  • zawody szkolne (I stopnia) ? 59/60pkt.,
  • zawody okręgowe (II stopnia) ? w części pisemnej 55/60pkt., w części ustnej 40/40 pkt.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w finale!

I semestr

?Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej ? II edycja?

Stypendyści:

Bartosz Kaźmierczak kl. IA

Dominika Jędrzejczak kl. IB

Paulina Szubert kl. IIA

Radosław Kowalczyk kl. IIA

 

Polsko ? Amerykańska Platforma Wymiany Młodych Liderów

Stypendystka-Marta Grzędowska kl. IIB

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Mateusz Podhalicz kl. 2A

 

II Międzyszkolny Konkurs Języka Łacińskiego

III miejsce ? Adrian Lipiński kl. IIA

IV miejsce ? Maciej Nowak kl. IIA i Mateusz Podhalicz kl. IIA

 

Międzyszkolny Konkurs ?O!czaruj muzeum?

I miejsce w Łodzi kl. IIA

 

VI Konkurs Języka Angielskiego ?MOTIVE? dla uczniów szkół ponagimnazjalnych

Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu:

Mateusz Podhalicz kl. IIA

Anna Gruczyńska IIA

Marta Kałuża kl. IIA

 

XXXVII Olimpiada Geograficzna

Uczestnik zakwalifikowany do zawodów II stopnia:

Dominika Iwańska kl. IIA

XXXIII Olimpiada Filozoficzna

Uczestnik zakwalifikowany do zawodów II stopnia-

Juliusz Lerman kl. IIB

 

LII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Uczestnicy zakwalifikowani do zawodów II stopnia:

Dominika Iwańska kl. IIA

Paulina Szubert kl. IIA

Bartosz Kazimierczak kl. IA

 

Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej

Uczestnicy zakwalifikowani do zawodów II stopnia:

Dominika Iwańska kl. IIA

Anna Szurek kl. IIA

 

XLI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Uczestnicy zakwalifikowani do części pisemnej II stopnia:

Marta Kałużna kl. IIA

Cezary Łastowski kl. IIA

Kajetan Półtorak kl. IIA

Mateusz Podhalicz kl. IIA

 

XXXVII Olimpiada Historyczna

Uczestnik zakwalifikowany do eliminacji II stopnia

Maciej Nowak kl. IIA

 

XXI Olimpiada Teologii Katolickiej

Uczestnicy zakwalifikowani do eliminacji II stopnia:

Bartosz Kazimierczak kl. IA

Joanna Orpiszewska kl. IB

 

XL Olimpiada Biologiczna

Uczestnicy zakwalifikowani do zawodów II stopnia:

Martyna Kozłowska kl. IIA

Juliusz Lerman kl. IIB

 

XXXV Olimpiada Języka Angielskiego

Mateusz Podhalicz kl. IIA


Ranking PERSPEKTYWY 2017

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2017”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476