Nasze sukcesy

Miło nam poinformować, iż Pani Profesor Marianna Bugdał uzyskała certyfikat jako Organizator Procesów Innowacyjnych podczas XXXII Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji. Serdecznie gratulujemy.

Pani Profesor Katarzynie Kaczorowskiej-Jurek przyznano certyfikat "Nauczyciela Innowatora" w tym podsumowaniu. Serdecznie gratulujemy.

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń Karol Sobański otrzymał Złoty Certyfikat w kategorii Talent Uczniowski podczas XXXII Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji. Serdecznie gratulujemy.

W XII edycji "Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego" pod patronatem Jacka Saryusza-Wolskiego ogromny sukces odnieśli uczniowie naszego liceum.

Konkurs wygrała Julia Isert z kl. 1A, miejsce 5 zajął Wiktor Frączkiewicz z kl. 1B. Oboje w ramach nagrody na zaproszenie Europosła pojadą na wyjazd studyjny do Brukseli. Serdecznie gratulujemy.

Gratulujemy także Przemkowi Więckowskiemu oraz Emilowi Macierzyńskiemu którzy w tym konkursie zobyli 10 miejsce.

W dniu 5 czerwca uczniowie klas pierwszych mogli wykazać się znajomością atrakcji turystycznych Polski w Konkursie Geograficznym imienia Prof. Stanisława Liszewskiego "Czy znasz Polskę?". Najlepszymi znawcami geografii Polski są uczennice klasy ID:

• I miejsce - Małgorzata Scios
  • II miejsce - Zuzanna Sztachańska

O wysokim poziomie tegorocznego konkursu świadczy liczba uczniów, która zdobyła taką samą liczbę punktów i zajęła trzecie miejsce. Są to:

Wiktor Frączkiewicz , Antoni Słoma z klasy IB; Natalia Kotlarek, Nikola Pawłowska, Marta Dziedzic, Nikola Radkowska z klasy IC; Krystyna Sobieszek z klasy ID.

Wszystkim laureatom oraz Pani Profesor Marii Adamczewskiej serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, iż Dorota Zaczkiewicz zajęła 1 miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Języka Łacińskiego natomiast Julia Isert zajęła miejsce 4. Konkurs został zorganizowany przez Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Uniwersytet Łódzki. Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz Pani prof. Iwonie Kolędzie, życzymy dalszych sukcesów.

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.