Nasze sukcesy

Ogromny sukces odnieśli uczniowie PLOUŁ w VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Łacińskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz Pani prof. Iwonie Kolędzie.

Miło nam poinformować, iż jednym ze zwycięzców międzynarodowego konkursu łaciny cycerońskiej Certamen Ciceronianum Arpinas w Arpino został Bartłomiej Dziedzic z kl.IIa. W konkursie tym wzięła również udział Sylwia Gajda z kl.IIIa. Uczniom i ich opiekunce - Pani prof. Iwonie Kolędzie serdecznie gratulujemy.

Ewelina Ostrowska, uczennica klasy 2b uzyskała tytuł finalistki (z wyróżnieniem) XLI Olimpiady Artystycznej (historia sztuki). Tytuł zdobyła po dwudniowych (11 i 12 kwietnia) zmaganiach w Muzeum Narodowym w Warszawie. W naszej szkole opiekunem finalistki jest mgr Bogusław Maryniak. Serdecznie gratulujemy.

W dniach 4 - 8 kwietnia członkowie zespołu muzycznego Zuzia Wądołowska i Bartek Dziedzic wzięli udział w konkursie piosenki francuskiej Plein Chant, którego zostali finalistami. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły 1 kwietnia 2017 r. wzięli udział w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy o Prawie i uzyskali kolejno następujące tytuły:

• Kaja Stelmaszewska z kl. 2b - tytuł laureata - 7 miejsce w Polsce
  • Jan Cieślak z kl. 2b - tytuł laureata - 23 miejsce w Polsce
  • Grzegorz Mikołajczyk z kl. 2b - tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielce Pani mgr Gabrieli Rybarczyk-Jochym.