Nasze sukcesy

Ogromne gratulacje dla naszej uczennicy Agnieszki Władysiak (kl. 3D), która zakończyła pracę w uczelnianym programie mentorskim kUMpel, przygotowanym przez UMED w Łodzi. W nagrodę otrzymała indeks UMED w Łodzi na wybrany przez siebie kierunek studiów.
Agnieszka przez rok czasu pracowała w zespole badawczym kierowanym przez Pana Profesora M. Borowca, który zajmował się badaniami nad patogenezą cukrzyc monogenowych.
Agnieszka miała szansę zobaczyć jak wygląda praca w laboratorium genetycznym, pracowała na wysokiej klasy sprzęcie laboratoryjnym, wykorzystując nowoczesne metody biologii molekularnej. Jeszcze raz gratulujemy!

Ogromny sukces odnieśli uczniowie PLOUŁ w VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Łacińskiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz Pani prof. Iwonie Kolędzie.

Miło nam poinformować, iż jednym ze zwycięzców międzynarodowego konkursu łaciny cycerońskiej Certamen Ciceronianum Arpinas w Arpino został Bartłomiej Dziedzic z kl.IIa. W konkursie tym wzięła również udział Sylwia Gajda z kl.IIIa. Uczniom i ich opiekunce - Pani prof. Iwonie Kolędzie serdecznie gratulujemy.

Ewelina Ostrowska, uczennica klasy 2b uzyskała tytuł finalistki (z wyróżnieniem) XLI Olimpiady Artystycznej (historia sztuki). Tytuł zdobyła po dwudniowych (11 i 12 kwietnia) zmaganiach w Muzeum Narodowym w Warszawie. W naszej szkole opiekunem finalistki jest mgr Bogusław Maryniak. Serdecznie gratulujemy.

W dniach 4 - 8 kwietnia członkowie zespołu muzycznego Zuzia Wądołowska i Bartek Dziedzic wzięli udział w konkursie piosenki francuskiej Plein Chant, którego zostali finalistami. Serdecznie gratulujemy!