2016/2017

Przed rozpoczęciem pracy w nowym roku szkolnym, chcielibyśmy przypomnieć występ Zespołu Muzycznego PLOUŁ. Koncert odbył się podczas zakończenia roku szkolnego, zapraszamy do oglądania!

21 czerwca, zaraz po szkolnym pikniku, pojechaliśmy z pierwszą wizytą do Domu Dziecka Nr 1 w Łodzi, aby się wzajemnie poznać. Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze i spędziliśmy wspólnie całe popołudnie bawiąc się w ogrodzie. Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Klamerus za otwartość i serdeczność. Na pewno wrócimy z wrześniem.

Dzień Dziecka uczniowie i nauczyciele PLOUŁ obchodzili na wesoło. Poszczególne klasy przygotowały również Dzień Kultur Świata:

IA - Brazylia

IB - Włochy

IC - Egipt

IIA - Indie

IIB - Japonia

IID – Francja

Później odbył się mecz-  Uczniowie kontra Dyrekcja PLOUŁ. Po raz pierwszy w dziejach szkoły wygrali Uczniowie. Gratulujemy!

Na zakończenie przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Sporcie.

W dniu 1 czerwca uczniowie PLOUŁ otrzymali niezwykłą możliwość zwiedzenia laboratoriów łódzkiego BioNanoTechno Parku. Czuliśmy się wyjątkowo uprzywilejowani, ponieważ w Dniu Dziecka pozwolono nam zajrzeć przez ramię naukowcom dokonującym prawdziwych rewolucji w dziedzinie np. medycyny personalnej. Dziękujemy Panu Prezesowi, Markowi Cieślakowi za wyrażenie zgody na nasze odwiedziny.

W poniedziałek 29 maja odbył się Konkurs Geograficzny upamiętniający wielkiego patriotę i przyjaciela naszej szkoły prof. dr hab. Stanisława Liszewskiego. Uczniowie klas pierwszych rozwiązywali quiz geograficzny: Czy znasz Polskę?, w którym rozpoznawali obiekty turystyczne i odpowiadali na pytania z geografii turystycznej Polski. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Wiktoria Gąsieniec - klasa Id
  2. Alicja Bończak - klasa Ic
  3. Olga Chorąży - klasa Id
  4. Karolina Golis - klasa Ic
  5. Julia Orlińska - klasa Id

Znawcom geografii Polski, którzy wygrali rywalizację serdecznie gratulujemy. -Nauczyciele geografii PLOUŁ

Koło Filmowe PLOUŁ zaprasza do oglądania materiału ukazującego nasze miasto z powietrza. W filmie znajdziecie znane miejsca, takie jak Manufaktura, ul. Piotrkowska, katedra, Księży Młyn, EC1 i inne.

W dniu 19 maja odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Mózgu . Tematem przewodnim tegorocznej edycji były mechanizmy biologiczne snu. Uczniowie klasy ID pod opieką Pani dr Mileny Koprowskiej przygotowali prezentację i sesję posterową, z której można było się dowiedzieć jakie są neurobiologiczne mechanizmy snu, jakie znaczenie dla funkcjonowania organizmu mają poszczególne jego fazy, wreszcie - jakie są konsekwencje ograniczenia snu. Uczniowie przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły, których zapytali: o której godzinie zazwyczaj kładą się spać i ile godzin śpią w czasie weekendu. Z rozdawanych ulotek można się było dowiedzieć, jakie są proste sposoby na dobry sen. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…

„Sen jest balsamem dla duszy” - William Shakespeare

W tym roku nasza szkoła uczestniczyła w wymianie międzyszkolnej z DIA (Damiaaninstituut Aarschot), ogromną placówką z belgijskiego miasta Aarschot, której uczniowie kształcą się głównie w kierunku inżynierii i elektroniki. Jej budynki ciągną się, mogłoby się wydawać, bez końca i podczas zwiedzania prawie się tam zgubiłam. Jeszcze niedawno DIA była szkołą tylko dla chłopców, dlatego nie jest łatwo znaleźć tam jakąś przedstawicielkę płci pięknej.

Szesnastu śmiałków z Polski i Belgii podjęło się trudnego wyzwania jakim jest tygodniowy wyjazd do innego kraju i nieznanej rodziny. Moim zdaniem wszyscy poradziliśmy sobie z tym bardzo dobrze, nawiązaliśmy przy tym nowe przyjaźnie i przeżyliśmy niezapomniane przygody. Jedną z nich była wycieczka do Brugii, która moim zdaniem jest jednym z najpiękniejszych belgijskich miast. Mimo krótkiego czasu, który tam spędziliśmy, bardzo ciepło wspominam Brugge, jak brzmi nazwa tego miasteczka w języku niderlandzkim.

Dzięki tej wymianie byliśmy w stanie przyjrzeć się z bliska życiu rodzin z innego kraju, co więcej, przez pewien czas byliśmy jej członkami! Było to tak niesamowite przeżycie, że bardzo chętnie bym je powtórzyła, zwłaszcza jeśli stałoby się to w tej samej grupie osób i z naszymi niezastąpionymi nauczycielkami. -Weronika Wachowska kl.IIa.

Kolejna wizyta telewizji w naszej szkole- w Łódzkich Wiadomościach Dnia informacja o maturach. Materiał możecie obejrzeć (informacja o maturach rozpoczyna się 09:26) tutaj

W czwartek, 04-05-2017 w naszej szkole nagrano materiał do wydarzeń TV TOYA. Zachęcamy do oglądania tutaj

21 kwietnia o godz. 1130 na wydziale WPiA odbędzie się spotkanie uczniów z europosłem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim pt."Kto porwie Europę - polityka Polska w UE".

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne PLOUŁ serdecznie zapraszają na spotkanie Absolwentów które odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2017 r. o godzinie 1400 w PLOUŁ w sali 0.1.17.

Zapraszamy do oglądania występu naszego zespołu muzycznego. Koncert odbył się 6 marca z okazji Dnia Patrona.