Uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w wymianie uczniowskiej ze szkołą w Aarschot, w Belgii. W marcu goście odwiedzali Łódź. Zwiedzali nasze miasto, zarówno podziwiając jego turystyczną, zabytkową stronę, jak i poznając normalne życie mieszkańców. W dniach 9 - 16 kwietnia to Polacy odwiedzali Belgię...

Mieli oni okazję poznać najpiękniejsze zabytki (m.in. średniowieczny uniwersytet w Leuven, obiekt UNESCO - stare miasto i kompleks klasztorny Brugii), ale również przekonać się o wysokiej nowoczesności kraju (zwiedzanie objęło m.in. dzielnicę budynków Unii Europejskiej w Brukseli).

Poznając kulturę kraju, nie należy zapominać o jego mieszkańcach. Dużą wagę przywiązano do integracji między uczniami obydwu państw. Popołudnia i wieczory Belgowie i Polacy uczestniczący w wymianie spędzali razem, bez narzuconych aktywności, jedynie w celu lepszego poznania się.

Przy pożegnaniu nie zabrakło łez i obietnic szybkiego ponownego spotkania. Uczestnicy długo nie zapomną tego budującego kulturowego doświadczenia.