Zgodnie z tradycją naszej szkoły Święto Niepodległości uczciliśmy Konkursem Krasomówczym „Moja Polska, moi Polacy”. Odbył się on 10 listopada w Auli Niebieskiej Wydziału Prawa UŁ. Wysłuchaliśmy wystąpień uczniów klas pierwszych i drugich prezentujących sylwetki wybitnych Polaków lub wybranych miejsc i wydarzeń związanych z walką o niepodległość Ojczyzny...

Zdjęcia

Poszczególne klasy reprezentowali:

  • 1a – Maciej Morawiec
  • 1b – Aleksandra Olbryk i Antoni Chętko
  • 1c – Zuzanna Kurowska i Krzysztof Kołodziejczyk
  • 1d – Matylda Widawska
  • 2a – Szymon Wosik
  • 2b – Mateusz Resztak
  • 2c – Dominik Kacprzak
  • 2d – Michalina Zielińska

Jury konkursu: dr Maria Kucharska reprezentująca Zakład Dydaktyki Geografii UŁ, Tomasz Boruszczak - Rzecznik Prasowy UŁ oraz dyrektor PLO mgr Mirosław Kaczmarek wybrało trzy najlepsze wystąpienia.

Najlepszym Krasomówcą została Aleksandra Olbryk, która przybliżyła nam postać Barda Solidarności wystąpieniem: „O Jacku Kaczmarskim przez pryzmat jego twórczości”. Drugie miejsce zdobył Dominik Kacprzak wystąpieniem „Rotmistrz Witold Pilecki”, natomiast trzecim miejscem uhonorowano Mateusza Resztaka za wystąpienie przybliżające postać i twórczość Andrzeja Wajdy.

Społeczność uczniowska wybrała „Mistrza Publiczności” – został nim Antek Chętko, który opowiadał o „Stanisławie Sosabowskim – zapomnianym bohaterze”. Wszyscy mówcy zasłużyli na uznanie za wielką kulturę słowa, wrażliwość, wiedzę i wiele własnych przemyśleń o istocie patriotyzmu w czasie walki o niepodległość Polski i patriotyzmie czasów współczesnych.

W drugiej części konkursu pieśni patriotyczne zaprezentowały poszczególne klasy - w ciekawych aranżacjach i odpowiednio dobranych strojach. Były one oceniane przez nauczycieli PLO UŁ. Zwycięzcą została klasa IIc, która zaśpiewała „Pałacyk Michla”.

Wielkie brawa otrzymali Panowie Dyrektorzy za przygotowanie i brawurowe wykonanie wraz z klasą IIIa piosenki „Jedzie, jedzie na kasztance”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom za pieśni oraz Mówcom, którzy przygotowali wystąpienia w ramach Konkursu, a Zwycięzcom – jeszcze raz gratulujemy!Pomysłu na Konkurs Krasomówczy, który na stałe wpisał się do tradycji PLOUŁ gratulujemy pomysłodawczyniom: Paniom Profesor: Jadwidze Kop i Mariannie Bugdał oraz Pani Barbarze Dzięcioł-Kurczoba.


Zdjęcia

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476