2015/2016

W dniu 1 czerwca uczestniczyliśmy w "Dniu Dziecka - ze sportem na wesoło". Z rywalizacji w szeregu egzotycznych dyscyplin zwycięsko wyszła klasa IId, drugie miejsce zajęła Ia, a trzecie Ib. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !

W roku szkolnym 2015/2016 powstał w naszej szkole zespół instrumentalno-wokalny działający pod opieką p. prof. Justyny Dąbrowskiej. Grupa liczy kilkanaście osób, ale cały czas jesteśmy otwarci na kolejnych uczniów zainteresowanych muzykowaniem.

Czekamy więc na zgłoszenia!

Zespół uświetnia szkolne uroczystości, ma na swoim koncie dwa koncerty kolęd, jeden dla społeczności szkolnej, drugi dla pracowników UŁ. Dzień Patrona upamiętniliśmy koncertem piosenek żydowskich. Aktualnie trwają przygotowania do występu na pożegnanie roku szkolnego i powitanie wakacji.

Uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w wymianie uczniowskiej ze szkołą w Aarschot, w Belgii. W marcu goście odwiedzali Łódź. Zwiedzali nasze miasto, zarówno podziwiając jego turystyczną, zabytkową stronę, jak i poznając normalne życie mieszkańców. W dniach 9 - 16 kwietnia to Polacy odwiedzali Belgię...

Dnia 11 marca obchodziliśmy Dzień Patrona PLOUŁ. Uroczystość miała miejsce w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zdjęcia

W dniu 30 marca odbyło się pierwsze spotkanie absolwentów PLOUŁ. Były wspominki i wzruszenia. Wszyscy zadeklarowali chęć zorganizowania ponownego spotkania.

Dnia 6 lutego w Pałacu Poznańskich odbył się tradycyjny bal studniówkowy klas trzecich PLOUŁ.

Zdjęcia na portalach dzienniklodzki.pl ,  lodz.naszemiasto.pl oraz lodz.wyborcza.pl.

Ranking PERSPEKTYWY 2016

PLO UŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem „Złotej Szkoły 2016”.

 

 

 

 

 


Zgodnie z tradycją naszej szkoły Święto Niepodległości uczciliśmy Konkursem Krasomówczym „Moja Polska, moi Polacy”. Odbył się on 10 listopada w Auli Niebieskiej Wydziału Prawa UŁ. Wysłuchaliśmy wystąpień uczniów klas pierwszych i drugich prezentujących sylwetki wybitnych Polaków lub wybranych miejsc i wydarzeń związanych z walką o niepodległość Ojczyzny...

Zdjęcia

10 listopada uczniowie klas pierwszych PLO UŁ w ramach Projektu Krokus zasadzili przed szkołą 106 cebulek żółtych krokusów. Akcja ta, do której nasza szkoła przystąpiła po raz drugi, ma na celu uczczenie pamięci półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej. Żółte kwiaty przypominają żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistów krajach.

W dniach 8-11 listopada 2015 r. reprezentacja PLO UŁ brała udział w Sztafecie Niepodległości organizowanej w Wilnie przez Hufiec głowieński im. K. Makuszyńskiego. Podniosła atmosfera wydarzenia udzieliła się wszystkim i pozwoliła bardziej zrozumieć co to znaczy patriotyzm. Mamy nadzieję kontynuować współpracę z Hufcem i Druhną Iwoną Waśkiewicz, wspaniałą organizatorką przedsięwzięcia.

Zdjęcia

Film

19 listopada o godz. 1200 zapraszamy społeczność PLO UŁ na spotkanie z Tomaszem Zimochem. Spotkanie przygotowuje grupa uczniów z klasy 3c.

14 października 2015 r. w auli Wydziału Filologicznego UŁ świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Oprócz miłych słów i kwiatów uczniowie PLO UŁ przygotowali niesamowity prezent dla swoich nauczycieli i dla siebie. Klasa IIa wspomagana przez uczniów innych klas przedstawiła spektakl „Mistrz i Małgorzata” napisany na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa i wyreżyserowany przez Marcelinę Falińską-Tobołę.

Zdjęcia z wydarzenia na FACEBOOKU

W dniu 23 września 2015 r. na drugim piętrze budynku PLO UŁ został uroczyście otwarty salonik poświęcony Halinie Elczewskiej projektodawczyni Parku Ocalałych w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego. W uroczystości udział wzięli: rodzina i przyjaciele Pani Halinki, prezydent Hanna Zdanowska, rabin Symcha Keller, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie PLO UŁ.

Więcej informacji oraz zdjęcia na FACEBOOKU

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476