Drodzy Uczniowie i Rodzice,

uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 28 czerwca (piątek) o godz. 9.30 w Auli Fioletowej Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Rok szkolny 2012/2013 to pierwszy rok istnienia klasy nauk ścisłych. Tworząc tę klasę postawiliśmy sobie ambitne cele: przygotowanie na bardzo wysokim poziomie do matury w zakresie rozszerzonym; przygotowanie do podjęcia studiów wymagających dobrej i bardzo dobrej znajomości matematyki, a także innych przedmiotów zaliczanych do ścisłych; przygotowanie wybitnych uczniów do udziału w olimpiadach przedmiotowych oraz w innych prestiżowych konkursach. Uczniowie obecnej klasy pierwszej osiągnęli następujące sukcesy (często konkurując z uczniami starszych klas):

1. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej : Wiktor Szadowiak - finalista, Szymon Breś - uczestnik zawodów stopnia drugiego.
2. Olimpiada Matematyczna : Agata Dubiak i Wiktor Szadowiak -uczestnicy zawodów II stopnia.
3. Konkurs Matematyka Moja Pasja : Wiktor Szadowiak -laureat, 4 miejsce; Agata Dubiak - laureat, 12 miejsce; Joanna Horbaczewska - wyróżnienie.
4. Wojewódzki Konkurs Matematyczny "W Świecie Matematyki" im. Profesora Włodzimierza Krysickiego: Wiktor Szadowiak - laureat, 3 miejsce.
5. Piotrkowski Konkurs Matematyczny im. Anny Kaźmierczak: Wiktor Szadowiak - laureat II stopnia; Agata Dubiak - laureat III stopnia.
6. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur: Agata Dubiak - laureat; Wiktor Szadowiak - bardzo dobry wynik; Joanna Horbaczewska - wyróżnienie.
7. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MAT: Wiktor Szadowiak i Agata Dubiak zajęli 3 miejsce w kraju, a Joanna Horbaczewska pięćdziesiąte miejsce w kraju i 3 miejsce w województwie.
8. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik: Wiktor Szadowiak - 1 miejsce w kraju, Agata Dubiak 7 miejsce w kraju i 2 w województwie; Joanna Horbaczewska - 5 miejsce w województwie.
9. IV Kongres Młodych Matematyków: Wiktor Szadowiak był członkiem drużyny województwa łódzkiego, która zajęcia II miejsce.

Uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie gimnazjów wzięli udział w dwóch obozach matematycznych (tu publikujemy zadania jednego z nich dla grupy młodszej i dla grupy starszej). W naszej szkole prowadzone jest Olimpijskie Koło Matematyczne dla naszych uczniów oraz, dostępne dla uczniów wszystkich gimnazjów, Koło Matematyczne Gimnazjalistów.

Oprócz matematyki zainteresowania uczniów klasy nauk ścisłych koncentrują się także na fizyce i chemii.

Odbyło się XXIII Seminarium Uczniowsko-Studenckie zorganizowane na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej nt."Problemy Ochrony Środowiska Łódź 2013"
Nasz sukces to :
- 1-sze miejsce w kategorii film zdobyli Patrycja Rutkowska i Piotr Krakowski z kl.IB
- wyróżnienie w kategorii plakat zdobyły Joanna Orpiszewska z IIIB i Katarzyna Łukasik z IIIA
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za godne reprezentowanie szkoły.
Wszyscy byliście wspaniali.

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży naszej szkoły odbędą się w terminie 11 - 13 marca 2013 roku w kościele parafialnym św. Teresy i św. Jana Bosko.

Program szczegółowy:

11 marca 2013 (poniedziałek)  - godz 8:30 - 10:00

12 marca 2013 (wtorek)            - godz 8:30 - 10:00

13 marca 2013 (środa)              - godz 8:30 - 10:00

Czterystu uczniów z całego województwa, zostało stypendystami łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej. W poniedziałek /17.12 br/ w Filharmonii Łódzkiej odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów.

Program skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, wykazujących talenty w dziedzinach takich jak matematyka czy nauki przyrodnicze. Każdy stypendysta, w ciągu roku otrzyma 5,4 tys. zł, które wyda na pomoce naukowe czy kursy językowe.

Jednym ze stypendystów jest Bartosz Kazimierczak uczeń klasy III naszego Liceum.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.