2009/2010

Dnia 25 czerwca 2010r. zakończył się pierwszy rok szkolny naszego Liceum. Uroczystość odbyła się w Auli Zielonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ.

Dyrektor dr Tomasz Kłos złożył podziękowania wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować i przeprowadzić pierwszy rok działalności Liceum. Pani S. Skrzypek, Przewodnicząca Rady Rodziców, w imieniu wszystkich rodziców złożyła podziękowania Dyrekcji i pracowniom za trud nauczania i wychowywania młodzieży oraz prowadzenia Liceum.

Następnie zostały wręczone świadectwa z upominkami oraz nagrody dla najlepszych uczniów.

Spotkanie zakończyło obwieszczenie Pana Dyrektora ?Mamy wakacje?.

Dnia 21 czerwca 2010r. w Auli Zielonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ odbyło się spotkanie z Kanclerzem UŁ dr Rafałem Majdą. W ramach zajęć zostaliśmy zapoznani z zasadami savoir-vivre.

Kanclerz omówił podstawowe zasady dobrych manier i dobrego wychowania, właściwego zachowania się w różnych sytuacjach, obowiązującej etykiecie w trakcie różnych spotkań. Wszystko to oznacza życzliwość dla ludzi, uśmiech, swobodę, uprzejmość, tolerancję i opanowanie emocji. Te wszystkie cechy powinny być naszymi nawykami. Jeśli nie są, należy nad tym pracować.

Na zaproszenie Dyrektora dr Tomasza Kłosa w dniu 10 czerwca 2010r. gościł w Liceum Pan dr Andrzej Duda ? Minister w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Pan Minister przybliżył nam postać Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki Marii nie tylko jako osób publicznych, ale także w życiu prywatnym.

Następnie mogliśmy usłyszeć o innych osobach działających na rzecz Ojczyzny, które tragicznie zginęły w Smoleńsku.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Dowiedzieliśmy się o rzeczach, które rzadko poruszane są w publicznych relacjach.

Na zakończenie Pan Minister odpowiadał na nasze pytania.

Dnia 19 maja 2010r. w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ braliśmy udział w wykładzie sir Rogera Penrose?a, profesora Uniwersytetu Oxford. Wykład nosił tytuł ?Aeons before the Big Bang? (Rozplątując tęczę), dotyczył prapoczątków Wszechświata i był wygłoszony w języku angielskim.

W ramach obchodów 65-lecia Łodzi Akademickiej, 19 kwietnia 2010r. do naszego miasta miał przybyć Prezydent RP prof. Lech Kaczyński wraz z Małżonką.

Pani Maria Kaczyńska miała spotkać się ze społecznością naszego Liceum.

Niestety dnia 10 kwietnia 2010r. samolot przewożący Prezydenta RP, jego Małżonkę i członków delegacji na obchody 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej rozbił się w Smoleńsku. Zginęli wszyscy uczestnicy lotu ? 96 osób.

W dniu 19 kwietnia 2010r. wzięliśmy udział  w uroczystej Mszy Św. w łódzkiej Archikatedrze. Ze względu na zaistniałą tragedię Msza Św., która miała inaugurować obchody 65-lecia Łodzi Akademickiej stała się Mszą żałobną w intencji ofiar.