Prezentacja szkoły - Filmowe PLOUŁ

Prezentacja - O szkole

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata realizuje swoje zadania i cele pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego jako szkoła publiczna działająca zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty.

W skład kadry nauczycielskiej wchodzi liczne grono wykładowców UŁ, mających wieloletnie doświadczenie w kształceniu na poziomie licealnym.

PLO UŁ kształci i wychowuje ponad 300 uczniów, w 12 oddziałach przygotowujących do podjęcia studiów zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami każdego ucznia. W naszej ofercie edukacyjnej znajdują się 26 osobowe klasy: nauk humanistycznych, nauk społecznych (elementy pracy metodą projektów), nauk ścisłych oraz chemii i nauk o życiu (powołana we współpracy z Uniwersytetem Medycznym).

PLO UŁ posiada nowoczesną Multitekę z bogatym księgozbiorem, w tym lektur szkolnych w wersji papierowej oraz elektronicznej (e-booki). To dzieło projektantki po mediolańskiej szkole designu, która stworzyła również wydzieloną przestrzeń wypoczynkową - „antyszkołę”, jako miejsce na odreagowanie stresów, zapewnienie komfortu i relaksu, wspierające kreatywność.

PLO UŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem „Złotej Szkoły 2017”.