Program Comenius w naszej szkole

Projekt "Migracja w naszym obszarze - przeszłość i teraźniejszość"
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

W okresie od września 2011 do czerwca 2013r. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego realizuje partnerski, międzynarodowy projekt "Migracja w naszym obszarze - przeszłość i teraźniejszość" w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Comenius. Bliższe informacje nt. programu dostępne są TUTAJ.
W tym przedsięwzięciu (wraz z PLOUŁ) uczestniczą następujące szkoły partnerskie:

• Prof.Dr.Saime İnal Savi Anadolu Lisesi, szkoła średnia w Kastamonu (Turcja)
  • Abraham Moss High School, szkoła średnia w Manchesterze (Anglia)
  • Osnovno uchilishte "Sveti Sveti Ciril i Metodii", szkoła podstawowa w Kardzhali (Bułgaria).

Celem głównym projektu jest zbadanie problematyki migracji z uwzględnieniem zarówno uwarunkowań lokalnych każdej ze szkół partnerskich, jak aspektu całościowego tej problematyki. Rezultaty badań prowadzonych przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli zostaną zebrane i zaprezentowane w formie multimedialnej, obwoźnej wystawy. Ważnym punktem przedsięwzięcia jest udział w mobilnościach (wyjazdach do szkół partnerskich), będących okazją do wymiany doświadczeń, pracy w grupach i zawiązywania przyjaźni.

Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów i uczennice klas I i II naszego Liceum.
Szczegółowe informacje nt. rekrutacji znajdują się TUTAJ.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z p. mgr Jadwigą Kop oraz z p. mgr. Janem Pajorem.

Realizator: Publiczne Liceum Ogólnokształcące
www.liceum.uni.lodz.pl