• 1

 • 2

  Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

 • 3

 • 4

 • 5

  Nowoczesne pracownie językowe

 • 5

  Pracownia informatyczna

W tym roku nasza szkoła uczestniczyła w wymianie międzyszkolnej z DIA (Damiaaninstituut Aarschot), ogromną placówką z belgijskiego miasta Aarschot, której uczniowie kształcą się głównie w kierunku inżynierii i elektroniki. Jej budynki ciągną się, mogłoby się wydawać, bez końca i podczas zwiedzania prawie się tam zgubiłam. Jeszcze niedawno DIA była szkołą tylko dla chłopców, dlatego nie jest łatwo znaleźć tam jakąś przedstawicielkę płci pięknej.

Szesnastu śmiałków z Polski i Belgii podjęło się trudnego wyzwania jakim jest tygodniowy wyjazd do innego kraju i nieznanej rodziny. Moim zdaniem wszyscy poradziliśmy sobie z tym bardzo dobrze, nawiązaliśmy przy tym nowe przyjaźnie i przeżyliśmy niezapomniane przygody. Jedną z nich była wycieczka do Brugii, która moim zdaniem jest jednym z najpiękniejszych belgijskich miast. Mimo krótkiego czasu, który tam spędziliśmy, bardzo ciepło wspominam Brugge, jak brzmi nazwa tego miasteczka w języku niderlandzkim.

Dzięki tej wymianie byliśmy w stanie przyjrzeć się z bliska życiu rodzin z innego kraju, co więcej, przez pewien czas byliśmy jej członkami! Było to tak niesamowite przeżycie, że bardzo chętnie bym je powtórzyła, zwłaszcza jeśli stałoby się to w tej samej grupie osób i z naszymi niezastąpionymi nauczycielkami. -Weronika Wachowska kl.IIa.

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476