• 1

 • 2

  Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

 • 3

 • 4

 • 5

  Nowoczesne pracownie językowe

 • 5

  Pracownia informatyczna

Zgodnie z tradycją naszej szkoły Święto Niepodległości uczciliśmy 10 listopada poprzez Konkurs Krasomówczy Moja Polska, moi Polacy. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polski oraz wystąpieniami zaproszonego gościa Rektora UŁ prof. dr hab. Tomasza Cieślaka oraz Dyrektora naszej szkoły dr Tomasza Kłosa. W części artystycznej uczniowie pod kierunkiem Prof. Justyny Dąbrowskiej przygotowali przepiękny montaż literacko - muzyczny. W przedstawieniu splatały się pięknie wyrecytowane utwory poetyckie z pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez szkolny zespół - to już prawie orkiestra- i solistów. Publiczność nagradzała artystów za wspaniałe występy gromkimi brawami i prosiła o bisy. Zespół tworzy wspaniały klimat naszych szkolnych uroczystości, dziękujemy opiekunce i artystom. W konkursie wysłuchaliśmy ośmiu wystąpień uczniów klas pierwszych i drugich oraz jednego ucznia z klasy trzeciej. Jury konkursu obradowało w składzie: dr Maria Kucharska - Wydział Nauk Geograficznych UŁ, Irena Szczurek - wieloletnia przyjaciółka naszej szkoły oraz wicedyrektor szkoły Mirosław Kaczmarek. Wszyscy członkowie jury podkreślali wysoki i wyrównany poziom tegorocznego konkursu, doskonałe przygotowanie uczestników, piękny język wystąpień i talenty mówców. Jury wybrało najlepszych Krasomówców. Pierwsze miejsce zajął Rafał Kalinowski z klasy Ib, który w wystąpieniu Jednostka a społeczeństwo opowiedział o Lechu Wałęsie. Drugie miejsce zajęła laureatka ubiegłorocznego konkursu Aleksandra Olbryk z klasy IIb, która swoje wystąpienie poświęciła Władysławowi Strzemińskiemu. Trzecie miejsce wywalczył Igor Lukanović z klasy IIc, który w wystąpieniu Jack Strong - pierwszy polski oficer w NATO przedstawił generała Ryszarda Kuklińskiego. Igor Lukanović zdobył inną nagrodę Mistrza Publiczności, został wybrany przez społeczność szkoły za najlepszego mówcę. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, dziękujemy za wsparcie. Uroczystość poprowadził Pan Dyrektor - dr Tomasz Kłos przy udziale uczniów klasy IIb - Martyny Wojnowskiej i Jana Cieślaka - serdecznie dziękujemy. Wszystkim Mówcom, którzy przygotowali wystąpienia w ramach Konkursu, a szczególnie Zwycięzcom - jeszcze raz gratulujemy!

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476