• 1

 • 2

  Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

 • 3

 • 4

 • 5

  Nowoczesne pracownie językowe

 • 5

  Pracownia informatyczna

Po sprawdzeniu prac uczestników konkursu, którzy pisali pracę na wycieczce do grona laureatów dołączyli:

I miejsce – Jan Cieślak klasa IB

Wyróżnienie – Zofia Jacek klasa IB

 

Trzy I miejsca:

 • Magdalena Michalska - kl.IIc
 • Julia Sikorska - kl.IIb
 • Aleksandra Sumera - kl.Id

 

Wyróżnienia:

 • Piotr Jasiński - kl.IIb (za tło historyczne)
 • Monika Sobieszek - kl.IIa (za lokalny patriotyzm

Uczestnicy Konkursu Geograficznego upamiętniającego prof. dr hab. Stanisława Liszewskiego mieli za zadanie napisać esej na temat: „Łódź – otwarta na świat” w oparciu o przygotowane przez organizatorów materiały i własną wiedzę. Wszyscy piszący dobrze poradzili sobie z zadaniem.

Przedstawiamy do refleksji najciekawsze myśli wybrane z prac konkursowych:

 

„Jak urokliwe są łódzkie kamienice można przekonać się podczas festiwalu Light Move Festival”.

„Miasto słynie z szeroko rozumianej sztuki ulicznej – łódzkie murale są słynne w całej Europie”

„ Ja urodziłam się i mieszkam w Łodzi więc potrafię dostrzec jej piękno i wyjątkowość, ale trzeba pokazać to innym gdyż piękno to na pierwszy rzut oka jest ukryte”

„Rozwój Łodzi wymaga pracy zarówno władz jak i społeczeństwa”

Po wypowiedzi B. Lindy o Łodzi jako o mieście meneli: „ Na szczęście Łodzianie udowodnili, że mają dystans do siebie i poczucie humoru. Teraz z dumą noszą koszulki z napisem: „Je suis menel – Jestem menelem”.

„ My jako mieszkańcy Łodzi często zmagamy się ze złym pijarem naszego miasta. Trudno zmienić sposób patrzenia na Łódź, gdy jedyne informacje jakie otrzymuje polskie społeczeństwo to opis tragedii związanych z bezrobociem, brakiem perspektyw oraz wzmianki o przestępczości. A przecież Łódź powoli wychodzi z okresu stagnacji”

„Żyjemy w czasach ogromnych możliwości, które otwierają się także dla Łodzi – stwarza je korzystne położenie komunikacyjne. Łódź może stać się centrum logistycznym dla Polski i Europy. Powinniśmy je dobrze wykorzystać.”

„Myślę, że Łódź powinna stawiać na jakość wyrobów odzieżowych , gdyż z wielkim eksporterem jakim są Chiny dostarczające taniej odzieży nie może konkurować.”

„Miasto słynie z szeroko rozumianej sztuki ulicznej – łódzkie murale są słynne w całej Europie”

„Rozwój Łodzi wymaga pracy zarówno władz jak i społeczeństwa”

„Łódź – Ziemia obiecana” to nie tylko cytat zaczerpnięty z książki o tym samym tytule naszego noblisty Władysława Reymonta. Na wyjątkowy rozwój Łodzi złożył się trud i wysiłek setek tysięcy ludzi różnych narodowości i wyznań”. Warto dziś pielęgnować pamięć o tym wysiłku choćby przez festiwal „ Łódź – czterech kultur”

„Łódź , która stara się być innowacyjna i otwarta na świat nawiązuje do tradycji rozwoju włókiennictwa, działają unikalne muzea, odbywają się światowe wystawy tkaniny. Łódzkie szkolnictwo artystyczne na ASP i PŁ ma światową renomę.”

„ Moda jest wizytówką Łodzi. Nasze miasto jest inspiracją dla wielu twórców i projektantów.”

Po wypowiedzi B. Lindy o Łodzi jako o mieście meneli: „ Na szczęście Łodzianie udowodnili, że mają dystans do siebie i poczucie humoru. Teraz z dumą noszą koszulki z napisem: „Je suis menel – Jestem menelem”.

„ Ja urodziłam się i mieszkam w Łodzi więc potrafię dostrzec jej piękno i wyjątkowość, ale trzeba pokazać to innym gdyż piękno to na pierwszy rzut oka jest ukryte”

„Wiele się w Łodzi dzieje – odbywa się wiele wydarzeń naukowych, kulturalnych, rozrywkowych. Chwalmy się nimi przed światem, aby promować inną Łódź , która z trudności wychodzi na drogą rozwoju. Stawia na nowoczesny przemysł, rozwija usługi staje się „miastem mody”, wykorzystuje swoje położenie komunikacyjne. Nie jest to łatwe, ale się dzieje. Jak dawne zakłady Poznańskiego były symbolem Łodzi przemysłowej tak obecna Manufaktura jest symbolem nowej Łodzi , tej która potrafi znaleźć w trudach inną drogę rozwoju. Bazując na tradycji łódzkich fabryk rozwijamy nowoczesne branże przemysłu włókienniczego, rozwijamy się jako stolica mody, stawiamy na nowoczesne usługi dla całego świata. Edukujemy też na licznych konferencjach naukowych na czym polega rewitalizacja miasta przemysłowego. Manufaktura jest najlepszym przykładem jak w starych murach zakwitło nowe życie.”

„ Studenci z Politechniki Łódzkiej wynaleźli kapsułę do szybkiego przenoszenia ludzi – młodzi twórcy przenoszą Łódź w wymiar nowoczesnych technologii. I może ludzkie możliwości te odkryte i te jeszcze nie odkryte są najlepszym znakiem, że Łodzi się powiedzie”

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476