• 1

 • 2

  Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

 • 3

 • 4

 • 5

  Nowoczesne pracownie językowe

 • 5

  Pracownia informatyczna

W dniu 23 kwietnia 2016r. zmarł Wielki Przyjaciel naszego Liceum, prof. dr hab. Stanisław Liszewski, który przyczynił się do powstania PLOUŁ i wspierał nasze działania.

Mieliśmy ten zaszczyt, że Profesor dwukrotnie gościł w naszych murach.

Pierwszy raz odwiedził nas w początkowym okresie istnienia Liceum, kiedy spotkał się z uczniami klasy humanistycznej.

Rozmawialiśmy o problemach Łodzi, które zawsze były szczególnie bliskie Profesorowi, wielkiemu, lokalnemu patriocie, a także o sprawach ważnych dla uczniów takich jak np. wybór kierunków studiów. Uczniowie po spotkaniu podkreślali jak Profesor prowadził to spotkanie, uważnie słuchał ich wypowiedzi, okazywał  szacunek dla poglądów, wyjaśniał spokojnie trudne zagadnienia. Od spotkania upłynęło wiele lat a pozostało w ich pamięci –wspominają mądrość Profesora, przenikliwość w poszukiwaniu rozwiązań problemów, Jego wielką troskę o nasze miasto i kulturę prowadzenia rozmowy.

Po raz drugi Profesor spotkał się z naszymi uczniami na uroczystości poświęconej Janowi Pawłowi II, organizowanym w kwietniu 2014r. „ Dniu Papieskim”. Profesor wygłosił wykład, w którym wspominał papieskie pielgrzymki do Polski, przytaczał osobiste wspomnienia ze spotkań z Janem Pawłem II a zakończył rozważaniami na temat postawy Papieża wobec ojczyzny. Profesor mówił o patriotyzmie Papieża: o poszanowaniu języka polskiego, pielęgnowaniu jego piękna w licznych wystąpieniach, doskonałej znajomości polskiej literatury czy geografii. Wspomniał też sławną powtórkę z geografii z jednej z papieskich pielgrzymek.

Jesteśmy tu, w Starym Sączu. Stąd wyruszamy ku Dzwonkówce, Wielkiej Radziejowej, na Prehybę; dochodzimy do Wielkiej Raczy. Wracamy na Prehybę i schodzimy albo zjeżdżamy na nartach z Prehyby do Szlachtowej i do Krościenka. W Krościenku, na Kopiej Górce jest Centrum Oazy. W Krościenku przekraczamy Dunajec, który płynie razem z Popradem w kierunku Sącza, Nowego i Starego, i jesteśmy w Sączu z powrotem„ /Jan Paweł II, Stary Sącz, 16 czerwca 1999r/.

Profesor Stanisław Liszewski dawał inne świadectwo swego patriotyzmu przez zaangażowanie w różne działania na rzecz Łodzi, w sferze naukowej jak i społecznej, a było ich tak wiele, że aż trudno uwierzyć, że jeden człowiek mógł je wszystkie godzić. Profesor jak sam mówił wyniósł z harcerstwa przekonanie, że jeśli pojawia się problem to jest też jego rozwiązanie. Był wyjątkowy w odnajdowaniu rozwiązań i działaniu dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego i Łodzi.

Aby uczcić pamięć Pana Profesora Stanisława Liszewskiego, wyjątkowego człowieka i wielkiego społecznika, zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Geograficznym: Łódź –aktualne problemy i perspektywy rozwoju miasta.

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476