• 1

 • 2

  Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

 • 3

 • 4

 • 5

  Nowoczesne pracownie językowe

 • 5

  Pracownia informatyczna

Platforms

W dniach 10 i 11. Lutego br. na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ odbyła się XLIV Olimpiada Geograficzna. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Pietrzak (kl. 1), Zuzanna Bartosik (kl. 2), Kaja Stelmaszewska oraz Maja Ścisławska (kl.3). Do etapu ustnego zakwalifikowała się Kaja Stelmaszewska. Ma ona szansę na zakwalifikowanie się do etapu centralnego olimpiady. Wyniki poznamy 03. marca br.

Bardziej szczegółowe informacje o olimpiadzie można znaleźć na stronie:

https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/najlepsi-mlodzi-geografowie

Zapraszamy do oglądania filmu przygotowanego na tegoroczną studniówkę. Czy rozpoznacie wszystkie prezentowane postacie?

 

Klasa IE korzysta z uroków zimy, bo nie tylko od siedzenia w ławkach uczniowie PLOUŁ odnotowują przyrost wiedzy.. :)

2 stycznia 2018 roku rozpoczyna się XII edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Wysokość dofinansowania wynosi do 10.000 zł. Maksymalny okres z jakiego oceniane będą osiągnięcia kandydata do stypendium to ostatnie 3 lata kalendarzowe poprzedzające datę złożenia wniosku. Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w terminie od 2 stycznia 2018 r. do 25 stycznia 2018 r. u pedagoga PLOUŁ (pokój 1.1.17).

Program stypendialny został stworzony dla dzieci szczególnie uzdolnionych sportowo. Celem programu jest realizacja wsparcia dla uczniów w wieku od 10 do 17 lat, przy priorytetowym traktowaniu uczniów uzdolnionych w zakresie piłki siatkowej, których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w ich rozwoju.

Pomoc stypendialna przeznaczona jest dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, aby mogły realizować swoje pasje oraz rozwijać umiejętności. Fundacja przyznaje Stypendium na okres 1 roku z możliwością jego przedłużenia. O stypendium mogą ubiegać się dzieci i młodzież do lat 25, którzy łącznie spełniają następujące warunki:

 • pochodzą z rodzin, w których dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 2000 zł netto,
 • wykazuje ponadprzeciętne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia (nauka, sport, kultura itp.).

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzymy wszystkim pracownikom oraz uczniom PLOUŁ Wszystkiego Najlepszego!

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie literackie z panem doktorem Piotrem Spyrą, wykładowcą z filologii angielskiej pt. "Fair is foul and foul is fair": magia wbrew naturze w Makbecie i kulturze wczesnej nowożytności". Spotkanie odbędzie się 30 listopada (czwartek) o godz, 16.20 w sali 3.03. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Justyną Dąbrowską.

Do zobaczenia!

Zapraszamy serdecznie na warsztaty teatralne z aktorem panem Jerzym Kłosińskim, który współpracował z bardzo znanym polskim reżyserem teatralnym i twórcą metody aktorskiej Jerzym Grotowskim, na warsztaty teatralne specjalnie dla uczniów naszej szkoły! Warsztaty odbędą się 16 listopada w czwartek o godz. 16:30 w Centrum Konferencyjnym UŁ (aula) przy ulicy Kopcińskiego 16/18 (bardzo blisko PLOUŁ).
Warsztaty są oczywiście bezpłatne, prosimy tylko chętnych o wpisanie się na listę, która jest w sekretariacie.
Do zobaczenia! :)

Z radością informujemy, że nasze Liceum według najnowszego rankingu mierzącego przyrost wiedzy w liceach ogólnokształcących w Łodzi w latach 2015-2017 zajęło 1. miejsce! Zarówno w części humanistycznej jak i przyrodniczej osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Dane zostały opublikowane we wtorkowym (24 października) wydaniu Dziennika Łódzkiego oraz na stronach www.dzienniklodzki.pl i lodz.wyborcza.pl.

 1 miejsce PLOUŁ w EWD

 

Ranking PERSPEKTYWY 2018

PLOUŁ  w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce z tytułem
Złotej Szkoły 2018”.

 

Publiczne Liceum Ogólnokształcące
Uniwersytetu Łódzkiego
im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

ul. Pomorska 161
90-236 Łódź

tel. 42 665 56 88

fax. 42 665 50 11

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 1050000913

Wpłaty na Radę Rodziców
numer konta bankowego:
97 1240 2539 1111 0010 6662 2476