Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

Pracownia informatyczna

Nowoczesne pracownie językowe

Platforms

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie literackie z panem doktorem Piotrem Spyrą, wykładowcą z filologii angielskiej pt. "Fair is foul and foul is fair": magia wbrew naturze w Makbecie i kulturze wczesnej nowożytności". Spotkanie odbędzie się 30 listopada (czwartek) o godz, 16.20 w sali 3.03. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Justyną Dąbrowską.

Do zobaczenia!

Zapraszamy serdecznie na warsztaty teatralne z aktorem panem Jerzym Kłosińskim, który współpracował z bardzo znanym polskim reżyserem teatralnym i twórcą metody aktorskiej Jerzym Grotowskim, na warsztaty teatralne specjalnie dla uczniów naszej szkoły! Warsztaty odbędą się 16 listopada w czwartek o godz. 16:30 w Centrum Konferencyjnym UŁ (aula) przy ulicy Kopcińskiego 16/18 (bardzo blisko PLOUŁ).
Warsztaty są oczywiście bezpłatne, prosimy tylko chętnych o wpisanie się na listę, która jest w sekretariacie.
Do zobaczenia! :)

Z radością informujemy, że nasze Liceum według najnowszego rankingu mierzącego przyrost wiedzy w liceach ogólnokształcących w Łodzi w latach 2015-2017 zajęło 1. miejsce! Zarówno w części humanistycznej jak i przyrodniczej osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki EWD (Edukacyjna Wartość Dodana). Dane zostały opublikowane we wtorkowym (24 października) wydaniu Dziennika Łódzkiego oraz na stronach www.dzienniklodzki.pl i lodz.wyborcza.pl.

1 miejsce PLOUŁ w EWD

Kto z Was nie mógł oglądać Festiwalu Światła, lub chciałby jeszcze raz zobaczyć atrakcje minionych wieczorów, zapraszamy do oglądania naszego materiału, prezentującego najciekawsze animacje oraz wybrane instalacje świetlne, które były prezentowane w dniach od 29 września do 1 października 2017r. podczas Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła "Light Move Festival" w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz nauczycieli zainteresowanych edukacją filozoficzną na kolejne w tym roku szkolnym spotkanie Młodzieżowej Akademii Filozoficznej, które odbędzie się 21 października 2017 r.  (piątek)  w godz. 15.45 - 16.45 w Publicznym Liceum Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata  (ul. Pomorska 161). Gościem Akademii będzie mgr Bogusław Maryniak, który wygłosi wykład na temat:

Egzystencjalno-religijny sens wędrówki w "Missa pagana" Edwarda Stachury

Poezja Edwarda Stachury (1937-1979), urodzonego we  Francji (Charvieu-Chavagneux) i mieszkającego w tym kraju do roku 1948, zawiera pomysły zbliżone do koncepcji  francuskiego filozofa, Gabriela Marcela (1889-1973). Obaj autorzy podkreślają przede wszystkim pozytywne znaczenie wędrówki i pielgrzymowania, oraz związanego z nimi dialogu z przygodnie spotkanymi osobami  dla egzystencji człowieka. Autor wykładu postara się nakreślić związki, jakie łączą egzystencjalizm i filozofię dialogu, odwołując się do „Missa pagana” Edwarda Stachury i koncepcji homo viator Gabriela Marcela.

Planowany porządek spotkania:

• wykład: 15.45 - 16.45
  • przerwa: 16.45- 16.50
  • dyskusja (dla chętnych): 16.50- 17.30

Ewa Sztombka, ŁCDNiKP, Bogusław Maryniak,  Liceum UŁ, Zbigniew Zdunowski, MAF.

Na próby zespołu muzycznego zapraszamy w każdy piątek o 15:30 do sali 3.03. Wszystkich, którym nie udało się dotrzeć do nas na przesłuchania w miniony piątek, zapraszamy w ten piątek- 22 września od 15:30

W razie wątpliwości, prosimy kontaktować się z p. Justyną Dąbrowską (sala 3.03)

Do zobaczenia! :)

Tradycyjnie, w święto św. Stanisława Kostki Patrona dzieci i młodzieży w dniu 18 września odbyła się uroczysta Msza św. w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

W nowym roku szkolnym zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Kole Filmowym PLOUŁ. Potrzebni będą operatorzy kamer, scenarzyści, aktorzy… i wszystkie osoby zainteresowane tworzeniem filmów!

Szczególnie zainteresowanym, proponujemy również warsztaty filmowe, odbywające się w Narodowym Centrum Kultury Filmowej „EC1 Łódź”- zajęcia poprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach, związani na co dzień z przemysłem filmowym oraz wykładowcy szkół wyższych- ilość miejsc ograniczona! Szczegóły tych warsztatów możecie poznać pod adresem: http://www.nckf.pl/historie-przyszlosci

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę- 9 września o godz. 14:00 w budynku PLOUŁ. Deklarację chęci udziału w zajęciach proszę zgłaszać wpisując się na listy w sekretariacie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich grających i śpiewających uczniów na organizacyjne spotkanie zespołu muzycznego w piątek 15 września o godz. 1515 w sali 3.03. Wszystkich zainteresowanych zespołem zapraszamy z instrumentami lub rozśpiewanym głosem! :)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Panią prof. Justyną Dąbrowską.

Informujemy, że sekretariat w czasie wakacji jest czynny we:

• wtorki - 830 - 1200
  • czwartki - 830 - 1200