Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

Nowoczesne pracownie językowe

Pracownia informatyczna

Platforms

Informujemy, że sekretariat w czasie wakacji jest czynny we:

• wtorki - 830 - 1200
  • czwartki - 830 - 1200

Serdecznie gratulujemy tegorocznym maturzystom. To szósty rocznik maturzystów opuszczających w komplecie mury naszego Liceum. Życzymy Wam dobrych wyborów kierunków studiów i ciekawego spędzania najdłuższych wakacji w życiu.

PLOUŁ podczas rekrutacji osiągnęło rekordowy wynik 219 zgłoszeń kandydatów z pierwszej preferencji na 104 miejsca. Czytaj więcej na dziennik łódzki

Tegorocznych maturzystów zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych w dniu 30 czerwca od godziny 1200 do sekretariatu PLOUŁ.

21 czerwca, zaraz po szkolnym pikniku, pojechaliśmy z pierwszą wizytą do Domu Dziecka Nr 1 w Łodzi, aby się wzajemnie poznać. Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze i spędziliśmy wspólnie całe popołudnie bawiąc się w ogrodzie. Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Klamerus za otwartość i serdeczność. Na pewno wrócimy z wrześniem.

Wszystkich uczniów oraz pracowników PLOUŁ zapraszamy na tradycyjne ognisko w środę 21 czerwca na godz. 1000 do Centrum Szkoleniowo Konferencyjnego UŁ przy ul. Rogowskiej 26. Dojazd autobusami lini 51 i 60.

Dzień Dziecka uczniowie i nauczyciele PLOUŁ obchodzili na wesoło. Poszczególne klasy przygotowały również Dzień Kultur Świata:

IA - Brazylia

IB - Włochy

IC - Egipt

IIA - Indie

IIB - Japonia

IID – Francja

Później odbył się mecz-  Uczniowie kontra Dyrekcja PLOUŁ. Po raz pierwszy w dziejach szkoły wygrali Uczniowie. Gratulujemy!

Na zakończenie przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Sporcie.

W dniu 1 czerwca uczniowie PLOUŁ otrzymali niezwykłą możliwość zwiedzenia laboratoriów łódzkiego BioNanoTechno Parku. Czuliśmy się wyjątkowo uprzywilejowani, ponieważ w Dniu Dziecka pozwolono nam zajrzeć przez ramię naukowcom dokonującym prawdziwych rewolucji w dziedzinie np. medycyny personalnej. Dziękujemy Panu Prezesowi, Markowi Cieślakowi za wyrażenie zgody na nasze odwiedziny.

W poniedziałek 29 maja odbył się Konkurs Geograficzny upamiętniający wielkiego patriotę i przyjaciela naszej szkoły prof. dr hab. Stanisława Liszewskiego. Uczniowie klas pierwszych rozwiązywali quiz geograficzny: Czy znasz Polskę?, w którym rozpoznawali obiekty turystyczne i odpowiadali na pytania z geografii turystycznej Polski. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Wiktoria Gąsieniec - klasa Id
  2. Alicja Bończak - klasa Ic
  3. Olga Chorąży - klasa Id
  4. Karolina Golis - klasa Ic
  5. Julia Orlińska - klasa Id

Znawcom geografii Polski, którzy wygrali rywalizację serdecznie gratulujemy. -Nauczyciele geografii PLOUŁ

Koło Filmowe PLOUŁ zaprasza do oglądania materiału ukazującego nasze miasto z powietrza. W filmie znajdziecie znane miejsca, takie jak Manufaktura, ul. Piotrkowska, katedra, Księży Młyn, EC1 i inne.