Szkolny elektroniczny system ogłoszeń

Nowoczesne pracownie językowe

Pracownia informatyczna

Platforms

Tegorocznych maturzystów zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych w dniu 30 czerwca od godziny 1200 do sekretariatu PLOUŁ.

21 czerwca, zaraz po szkolnym pikniku, pojechaliśmy z pierwszą wizytą do Domu Dziecka Nr 1 w Łodzi, aby się wzajemnie poznać. Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze i spędziliśmy wspólnie całe popołudnie bawiąc się w ogrodzie. Dziękujemy Pani Dyrektor Annie Klamerus za otwartość i serdeczność. Na pewno wrócimy z wrześniem.

Wszystkich uczniów oraz pracowników PLOUŁ zapraszamy na tradycyjne ognisko w środę 21 czerwca na godz. 1000 do Centrum Szkoleniowo Konferencyjnego UŁ przy ul. Rogowskiej 26. Dojazd autobusami lini 51 i 60.

Dzień Dziecka uczniowie i nauczyciele PLOUŁ obchodzili na wesoło. Poszczególne klasy przygotowały również Dzień Kultur Świata:

IA - Brazylia

IB - Włochy

IC - Egipt

IIA - Indie

IIB - Japonia

IID – Francja

Później odbył się mecz-  Uczniowie kontra Dyrekcja PLOUŁ. Po raz pierwszy w dziejach szkoły wygrali Uczniowie. Gratulujemy!

Na zakończenie przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Sporcie.

W dniu 1 czerwca uczniowie PLOUŁ otrzymali niezwykłą możliwość zwiedzenia laboratoriów łódzkiego BioNanoTechno Parku. Czuliśmy się wyjątkowo uprzywilejowani, ponieważ w Dniu Dziecka pozwolono nam zajrzeć przez ramię naukowcom dokonującym prawdziwych rewolucji w dziedzinie np. medycyny personalnej. Dziękujemy Panu Prezesowi, Markowi Cieślakowi za wyrażenie zgody na nasze odwiedziny.

W poniedziałek 29 maja odbył się Konkurs Geograficzny upamiętniający wielkiego patriotę i przyjaciela naszej szkoły prof. dr hab. Stanisława Liszewskiego. Uczniowie klas pierwszych rozwiązywali quiz geograficzny: Czy znasz Polskę?, w którym rozpoznawali obiekty turystyczne i odpowiadali na pytania z geografii turystycznej Polski. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Wiktoria Gąsieniec - klasa Id
  2. Alicja Bończak - klasa Ic
  3. Olga Chorąży - klasa Id
  4. Karolina Golis - klasa Ic
  5. Julia Orlińska - klasa Id

Znawcom geografii Polski, którzy wygrali rywalizację serdecznie gratulujemy. -Nauczyciele geografii PLOUŁ

Koło Filmowe PLOUŁ zaprasza do oglądania materiału ukazującego nasze miasto z powietrza. W filmie znajdziecie znane miejsca, takie jak Manufaktura, ul. Piotrkowska, katedra, Księży Młyn, EC1 i inne.

W dniu 1czerwca 2017 roku w PLOUŁ odbędzie się tradycyjny Dzień Sportu/Dzień Dziecka. W programie:

1.  W ramach Dnia Kultur Świata w godz. 8.30-9.00 poszczególne klasy przygotowują stoiska wylosowanych kuchni regionalnych:

• Klasa Ia: brazylijska
  • Klasa Ib: włoska
  • Klasa Ic: egipska
  • Klasa Id: fińska (wycieczka)
  • Klasa IIa: indyjska
  • Klasa IIb: japońska
  • Klasa IIc: irlandzka (wycieczka)
  • Klasa IId: francuska

2.   W godz. 9.00-10. 00 będzie można skosztować kuchni poszczególnych krajów i regionów; będą tez niespodzianki /konkurs liczony jest do rywalizacji międzyklasowej/.

3.   O godz. 10.00 na I piętrze odbędzie się tradycyjny mecz w Trambambulę /piłkarzyki/ Mistrzowie PLOUŁ – Dyrekcja. Zapraszamy do kibicowania.

4.   O godz. 10.30 zapraszamy przed budynek PLOUŁ /jak pogoda pozwoli/ na Turniej Wiedzy o Sporcie. Wezmą w nim udział wybrani przedstawiciele poszczególnych klas. Trzej najlepsi uczniowie będą nagrodzeni, a wyniki klasowe będą zaliczane do rywalizacji międzyklasowej. Nagrodzeni zostaną także zwycięzcy rozgrywek Szachowych i Trambambuli.

5.  Równolegle odbędzie się Turniej Wiedzy o Sporcie dla nauczycieli „na wesoło”.

Wszystkich uczniów i nauczycieli zachęcamy do aktywnego udziału i kibicowania.

Uwaga:
Od godz. 12.00 (od 5 godz. lekcyjnej)  zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem.

W dniu 19 maja odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Mózgu . Tematem przewodnim tegorocznej edycji były mechanizmy biologiczne snu. Uczniowie klasy ID pod opieką Pani dr Mileny Koprowskiej przygotowali prezentację i sesję posterową, z której można było się dowiedzieć jakie są neurobiologiczne mechanizmy snu, jakie znaczenie dla funkcjonowania organizmu mają poszczególne jego fazy, wreszcie - jakie są konsekwencje ograniczenia snu. Uczniowie przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły, których zapytali: o której godzinie zazwyczaj kładą się spać i ile godzin śpią w czasie weekendu. Z rozdawanych ulotek można się było dowiedzieć, jakie są proste sposoby na dobry sen. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…

„Sen jest balsamem dla duszy” - William Shakespeare

Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych edukacją filozoficzną na kolejne w tym roku szkolnym spotkanie Młodzieżowej Akademii Filozoficznej, które odbędzie się 2 czerwca 2017 r. (piątek) w godz. 15.30 – 16.30 w PLOUŁ. Gościem Akademii będzie mgr Bogusław Maryniak – pracownik Publicznego Liceum UŁ, nauczyciel etyki i filozofii, który wygłosi wykład na temat: Leonard Cohen i egzystencjalizm.

Planowany porządek spotkania:  • wykład: 15.30 – 16.30  • przerwa: 16.30 – 16.40  • dyskusja (dla chętnych): 16.40 – 17.30. Przypominamy, że udział w zajęciach jest bezpłatny.